Baterie trakcyjne  

 

W naszej ofercie odnajdą Państwo baterie trakcyjne i ogniwa trakcyjne wielu renomowanych producentów EXIDE, SUNLIGHT, TAB Polska do wielu typów wózków widłowych m.in.: STILL, JUNHEINRICH, KOMATSU, NISSAN, BT, YALE, CLARK, LINDE, TOYOTA i innych. Oferujemy baterie trakcyjne i ogniwa trakcyjne do różnego rodzaju wózków platformowych i podnośników, produkowanych w Polsce (WA, WNA, WW) jak i zagranicą (bułgarskich: EV, EP, ES). Mogą Państwo również u nas odnaleźć akumulatory trakcyjne niestandardowe wg wymagań klientów.

 

Zastosowanie baterii trakcyjnych

Baterie trakcyjne dostarczają energię do napędu pojazdów elektrycznych, poruszających się głównie wewnątrz magazynów, zakładów pracy, itd. oraz do wózków podnośnikowych. Świetnie sprawdzają się jako baterie do wózków widłowych.

 

Cechy i konstrukcja baterii trakcyjnej

 

Bateria trakcyjna łączy ze sobą dobrą odporność na mechaniczne naprężenia i znaczną trwałość pracy. Montowane są z kilku jednakowych ogniw połączonych w szereg i umieszczonych w skrzyniach metalowych które są pokryte wewnątrz materiałem kwasoodpornym. Baterie trakcyjne mają pojemność określoną przez każde pojedyncze ogniwo trakcyjne, z którego zbudowana jest bateria trakcyjna. Trwałość baterii trakcyjnej to około 1500 cykli w przypadku poprawnego jej użytkowania.

Rzeczywista długość życia baterii trakcyjnej może być uzależniona w różnym stopniu od zastosowania i przestrzegania norm konserwacji i użytkowania.

 


 

Akumulatory trakcyjne

 

Akumulatory trakcyjne stosowane są w różnych urządzeniach: w pociągach, łodziach i podnośnikach widłowych. Podczas gdy akumulatory rozruchowe dostarczają krótkich, lecz silnych impulsów w celu uruchomienia silnika, akumulatory trakcyjne zasilają urządzenie przez długi czas. Akumulatory trakcyjne mają napięcie od 2 do 48 Voltów. Energia akumulatorów trakcyjnych jest przechowywana w tak zwanych celach zawierających ołowiane płyty zanurzone w kwasie. Akumulator trakcyjny może zawierać od kilku do kilkunastu cel, w zależności od jego pojemności, a co za tym idzie akumulatory trakcyjne posiadają zróżnicowaną wagę i wymiary. Akumulatory do wózków widłowych zapewniają im zasilanie na długi czas pracy.

W naszej ofercie znajdą Państwo baterie trakcyjne, akumulatory żelowe, prostowniki i monobloki znanych i cenionych producentów.

 

Scroll to Top